• Cieľom Rádia Dychovka je spolupráca s občianskym združením Slovenská dychová hudba a vytvorenie mediálneho priestoru na prezentáciu hudobných skupín(ktoré hrajú Live a majú spoločné črty s dychovkou) , dychových hudieb, dychových orchestrov, big bandov, spevákov, skladateľov, aranžérov, textárov.

   

  Prinášať k vám aktuálne informácie ohľadom festivalov, koncertov, jarmoku, tanečných zábav, nových pripravovaných CD, rozhovory s kapelníkmi atď. 

   

  Zdieľame názor že pokiaľ bude kde prezentovať kapelovú tvorbu či už ľudových piesní alebo umelých, bude aj väčšia chuť tvoriť a pracovať na sebe čo by mohlo viesť k tomu že kapely budú aktívnejšie v rámci skúšok, precíznejšie v rámci kvality interpretácie čo by mohlo viesť k zvýšeniu kvality súboru.

 • DYCHOVÁ HUDBA Železiarne Podbrezová

  Aj takto sa dá vysvetliť počin národovca Tomáša Hromadu, keď v roku 1838 v čase silnej maďarizácie položil základy dychovej hudby na Horehroní.
  Neboli hocijaké, keď na nich dodnes prekvitá dychovka - najstaršia na Slovensku. Vody Hrona a hustá hora nad Podbrezovou sú nemými svedkami striedania generácii, časov dobrých aj zlých, z mieru i vojen, biedy aj radosti. Pri tomto všetkom Podbrezovská dychovka bola, hrala, všetko prežila a
  pomáhala prežiť.
  Horehronska nátura je už taká, čo príjme a za svoje si zoberie, toho sa drží ako života.